1971 yılında Bulgaristan’da doğdu. Müzik eğitimine 6 yaşında başladı. 13 yaşında Varna Devlet Konservatuarı sınavları kazanarak Viyola eğitimine devam eden sanatçı 1989 yılında Rusçuk Devlet Konservatuarı’ndan Georgi Naydenov’un sınıfından mezun oldu.

1990 yılında zorunlu göç nedeni ile Türkiye’ye gelerek çalışmalarını İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Alp Gültekin ile sürdüren sanatçı 1993 yılında, Lisans ve Yüksek Lisans eğitimi için Almanya Düsseldorf Robert-Schumann Akademisi’ne kabul edildi ve 2000 yılında Prof. Joahim Krist’in sınıfından en yüksek notla mezun oldu. Bu dönemde Şefliğe de yönelen sanatçı Prof. L.Herbig den dersler aldı. Daha sonra Şef D. Karaminkov ile çalışmalarını sürdüren Nesrin Bayramoğulları 2010 yılında, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Orkestra Şefliği programında Şef İbrahim Yazıcı ile yüksek lisans eğitimine başlamış, 2014 yılında mezun olmuştur. Türkiye’deki devlet senfoni orkestralarının yanı sıra İzmir Devlet Opera ve Balesini yöneten Nesrin Bayramoğulları, 2015 yılında, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsünde Orkestra Şefliği programında Şef Jaen Beily ile sanatta yeterlilik eğitimine başlamıştır.

2002 de Bulgaristan Sliven kentinde yapılan şeflik kursuna katılan Nesrin Bayramoğulları Gala konserini yönetti. Aynı orkestradan 2005 sezonu için şef olarak davet almıştır.

2009/2010 sanat sezonunda Antalya Devlet Senfoni Orkestrasının Düzenlediği Genç Şefler Konserinde yer almıştır.

2012 de İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası (DESO) ile Konserler veren sanatçı, 11 yıl sonra tekrar hayata geçirilen İzmir Film Festivalinin Açılış Konserini de yönetmiştir.

2012 den itibaren sanatçı Bodrum Oda Orkestrasının birçok konserinde Şef olarak yer aldı.

2013-2015 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrasına Orkestra Şefi olarak davet edilen Nesrin Bayramoğulları, bu görevi başarı ile yürütmüştür.

2013-2016 sanat sezonlarında İzmir Devlet Opera ve Balesi’nden Sylvia ve Giselle balelerini yönetmek üzere görevlendirilen sanatçı, şef yardımcısı olarak çalışmalarına başlamıştır. Aynı zamanda Çukurova, Antalya ve İzmir Devlet Senfoni Orkestralarında da konserler yönetmiştir.

2012-2015 yılları arasında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın eğitim konserlerini yöneten Nesrin Bayramoğulları, orkestradaki görevine de 2016-2017 sezonundan itibaren Orkestra Şefi olarak devam etmektedir.

2015 yılından beri, dünyaca ünlü orkestra şefi Maestro Alexander Rahbari ile çalışmaların sürdüren sanatçı, yurtiçi ve yurtdışı konserlerine devam etmektedir.

X