Genç Solist Adayları Dinletisi
Hakkında Duyuru

17 Mayıs 2024 Tarihli Konserine Solist Olarak Katılmak İsteyen Genç Solist Adayları Dinletisi Hakkında Duyuru

 

İZDSO Yönetimi olarak uzun yıllardır ülkemizde ve yurt dışında eğitimlerine ve uzmanlıklarına devam eden genç müzisyen sanatçılarımızı destekleyerek onlarla her fırsatta sahnemizi paylaşmaya özen gösteriyoruz.
Bu amaç doğrultusunda 17 Mayıs 2024 tarihli “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Özel Konseri”nde orkestramızla birlikte solist olarak sahneyi paylaşacağımız yetenekli genç solistler, yapılan dinleti sonucuna göre belirlenecektir. Bu özel ve anlamlı konsere solist olarak katılmak isteyen genç sanatçılar başvurularını ve video kayıtlarını 15 Mart 2024 tarihine kadar izmirsenfoni@gmail.com e-posta adresine iletebileceklerdir. İlan edilen başvuru süresinin sona erdiği 15 Mart 2024 tarihinde mesai bitiminden (saat 17.00’den) sonra gelen başvurular dikkate alınmayacağı gibi aşağıda belirtilen şartlara uygun olmayan ve istenilen belgelerin eksik olması durumunda da başvuru geçersiz sayılacaktır.
Katılımcılar tarafından iletilen, konserde seslendirecekleri eserin piyano eşlikli video kayıtları İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Teknik Kurulu ve Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilecektir.

Başvurular İçin İstenilen Belgeler ve Aranan Şartlar:
1- Başvuru Dilekçesi
2- Kısa Özgeçmiş
3- Solist seçmelerine katılacak kişilerin Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması.
4- 01 Ocak 2000 – 01 Ocak 2008 tarihleri arasında doğmuş olmaları gerekmektedir.
5- Orkestra ile seslendirmek istenilen eserin piyano eşlikli olarak yapılacak görüntülü kaydı (Bir bölüm veya tamamı, varsa kadansıyla beraber) 15 Mart 2024 tarihine kadar izmirsenfoni@gmail.com e-posta adresine iletilecektir.
A) Video kayıtları YouTube’a veya süre sınırlaması olmayan herhangi bir bulut sistemine (Google Drive, OneDrive, DropBox vs.) yüklenmeli, ve video linkleri başvuru ile birlikte orkestramızın e-posta adresine iletilmelidir.
B) Video kayıtları “Hücum Kayıt” şeklinde yapılmalı, herhangi bir oynama, düzeltme olmamalıdır.
C) YouTube’a yüklenen videolar “Gizli” olarak ayarlanabilir. Böylelikle sadece videonun linkine sahip olanlar videoyu izleyebilir.

Gelen kayıtların İzdso Teknik Kurulu ve Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilmesinin ardından uygun görülen adayların listesi 1 Nisan 2024 Pazartesi günü mesai bitimine kadar @izmirsenfoni sosyal medya hesaplarından ve izmirsenfoni.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.
Konsere solist olarak katılacak genç sanatçılar hem bireysel olarak bilgilendirilecek hem de sonuçlar kamuoyuyla paylaşılacaktır.


Saygılarımızla,
İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Yönetim Kurulu

X